energypartner.pl  »  Oferta  »  Dom Inteligentny
drukuj

Dom Inteligentny

Automatyka budynku tzw. Dom Inteligentny

 udowadnia, że inteligentna instalacja nie musi być droga, wręcz przeciwnie. Po raz pierwszy koszt wykonania okablowania takiej instalacji jest zbliżony do tradycyjnej instalacji elektrycznej, a zastosowanie systemu  jest tańsze około 5-krotnie (!) od najpopularniejszych systemów dostępnych na rynku np EIB/KNX, oferując szeroką funkcjonalność, oszczędność i komfort na lata.

Produkt ten dedykowany jest przede wszystkim do mieszkań, budynków jednorodzinnych oraz lokali użytkowych i zapewniają wszystkie podstawowe funkcjonalności takie jak:

  • zarządzanie i sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem
  • sterowanie oświetleniem, w tym ściemniacze
  • sterowanie roletami, bramami i innymi elementami silnikowymi
  • załączanie/wyłączanie różnych obwodów i odbiorników w tym gniazd, oświetlenia zewnętrznego, zraszaczy, sprzętu AGD,  RTV

asdf to OSZCZĘDNOŚĆ, KOMFORT, ESTETYKA, PRESTIŻ, PRZYSZŁOŚĆ

  • OSZCZĘDNOŚĆ

Oszczędność energii cieplnej i elektrycznej = redukcja kosztów utrzymania.
Efekt uzyskujemy dzięki odpowiedniemu sterowaniu zaworami obwodów centralnego ogrzewania i ustawieniu programatorów. Na ogrzewaniu można uzyskać największe oszczędności, w zależności od obiektu nawet ok. 50% (obiekty mieszkalne ok. 30-40%).
Widoczna może być również oszczędność realizowana przez odpowiednie sterowanie oświetleniem w funkcji czasu i miejsca (przyjmuje się oszczędności około 5-10%). Dla sterowania innymi odbiornikami – w zależności od ustawień można uzyskać również wymierne korzyści.

  • KOMFORT

Komfort realizowany jest zarówno przez zastosowanie programatorów pojedynczych urządzeń, czy grup urządzeń jak i realizację tak zwanych SCEN (grupa urządzeń załączanych / wyłączanych / realizujących funkcje razem) np. SCENA „WIECZORNY RELAKS” może zamykać wszystkie rolety na parterze, dyskretnie ściemnić światło w sypialni, zmienić temperaturę w salonie i …
Szczególnym rodzajem SCENY jest funkcja WYŁĄCZ WSZYSTKO, która pozwala z jednego miejsca wyłączyć wszystkie ważne urządzenia przy wyjściu z domu.
Urządzenia mogą być sterowane zarówno z centralnego panelu dotykowego, jak i lokalnie w pomieszczeniach poprzez przyciski dowolnego producenta osprzętu.
Sterowanie GSM za pomocą SMS-ów funkcjami  jest jednym z ciekawszych ułatwień zdalnej kontroli systemu i pozwala mobilnie zarządzać urządzeniami domowymi.
W ramach funkcjonalności system  oferuje również moduły radiowe, którymi można sterować na równi z okablowanymi odbiornikami, a które można zastosować już po zakończeniu montażu podstawowej instalacji (np. zapomnieliśmy o ważnym odbiorniku, który powinien być sterowany) bez kucia ścian.

  • ESTETYKA

Każdy może dopasować wygląd ekranu, wygaszacza, koloru przycisków, napisów, tła, … do własnych upodobań, koloru ściany, nastroju, w tym wgrać ulubione obrazki, ikony, wprowadzić własne nazewnictwo odbiorników i skorzystać z wielu innych przydatnych udogodnień.

  • PRESTIŻ

Na pewno instalacja sdf wyróżnia obiekt i właściciela wśród zwyczajnych instalacji, a wcześniej wymienione: oszczędność, komfort i estetyka podkreślają również cechy praktyczne. Komputer z 12” ekranem dotykowym w standardzie jako centralne sterowanie na pewno nie może zostać niezauważony przy wymienianiu zalet całego systemu.

  • PRZYSZŁOŚĆ

Bez wątpienia instalacja  wybiega w przyszłość zarówno pod względem przyjętych rozwiązań jak i dostępności. Ponieważ obecnie podejmujemy decyzje, które będą skutkowały później, już teraz warto zadać sobie kilka pytań dotyczących przyszłości.
Dom/mieszkanie buduje się/kupuje się na długie lata, jak wtedy będą wyglądały instalacje? Za ile lat tradycyjna instalacja zostanie uznana za przestarzałą i wymagającą wymiany? Czy jeżeli zdecyduję się w przyszłości na sprzedaż domu/mieszkania, to co będzie moją przewagą wśród innych ofert?
Po zastosowaniu  odpowiedzi są proste.

                Oczywiście to nie wszystkie możliwości i funkcjonalności . Zaletą, którą trudno przypisać do pojedynczej grupy wymienionej wcześniej jest INTUICYJNA OBSŁUGA, proste menu i ustawienia fabryczne, które pozwalają każdemu na łatwe korzystanie, poznanie i pokochanie obsługi .